Stowarzyszenie Żywica
Nasz kolejny mały sukces!

Wspólnie z Burmistrzem Obornik Śląskich zorganizowaliśmy wczoraj szkolenie pt. „Ochrona drzew w procesie inwestycyjnym”. Na nasze zaproszenie, prelekcję poprowadzili:

👉 Inspektor drzew, arborysta Kamil Witkoś – Gnach,
👉 Architekt krajobrazu, dendrolog inż. Rafał Wodzicki

Obaj panowie współpracują na co dzień, m.in. z Instytut Drzewa i Fundacja EkoRozwoju.
Tematyka szkolenia, oprócz ogólnych zagadnień dotyczących budowy i fizjologii 🌳🌳🌳, poruszała także bardzo ważne dla naszego miasta problemy:
– jak ochraniać drzewa podczas inwestycji,
– jakie zastosować rozwiązania technologiczne aby nie niszczyć drzew.
Przedstawione zostały również przykłady złych praktyk, których należy się wystrzegać.

Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że oprócz urzędników związanych z inwestycjami w naszej Gminie w szkoleniu wzięli także udział pracownicy DSDiK, projektanci, architekci m.in. współpracujący ściśle z Gmina i Miasto Oborniki Śląskie, a także wykonawcy. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana podczas wykładów będzie skutecznie wykorzystywana podczas kolejnych prac przy drzewach.

Serdecznie dziękujemy partnerom merytorycznym Fundacja EkoRozwoju i @zzm za udostępnione publikacje, które wraz z podziękowaniem zostały rozdane uczestnikom szkolenia.

Dziękujemy Burmistrzowi Arkadiusz Poprawa oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy za współpracę i pomoc w organizacji szkolenia oraz oczywiście wszystkim uczestnikom za liczne przybycie!
Piąteczka dla Was! 

Serdecznie dziękujemy Fototony za dokumentację fotograficzną.

#dbajOdrzewa #inwestycje #DrzewaOborniki #działajmyWspólnie