Stowarzyszenie Żywica

Obecnie w skład Stowarzyszenia wchodzi 14 osób, zarówno mieszkańców miasta Oborniki Śląskie jak i okolicznych mniejszych miejscowości. Wszyscy jesteśmy mocno zaangażowani w działalność na rzecz ochrony drzew w Naszym mieście. 

Zarząd

2

Aleksandra Sylwester – Kanofocka
Członek Zarządu

Absolwentka Zarządzania Zasobami Środowiska Naturalnego na Uniwersytecie Humbolta w Berlinie. Od kilkunastu lat zarządza międzynarodowymi projektami, m.in dla Komisji Europejskiej, Ministerstwa Środowiska (Green Euro 2012) czy obecnie w sektorze prywatnym. Pasjonatka podroży, fotografii i zielonej infrastruktury. W stowarzyszeniu odpowiedzialna za kwestie merytoryczne, edukacje ekologiczną i koordynacje prac stowarzyszenia.

Paulina Sanecka 
Członek Zarządu

Absolwentka Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim o specjalizacji ekologii i biologii środowiskowej. Ukończyła również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Od wielu lat zaangażowana w działalność na rzecz ochrony przyrody. Zawodowo zajmuje się inwentaryzacjami przyrodniczymi.   Miłośniczka jazdy konnej, żeglarstwa i roślin wszelakich. W stowarzyszeniu odpowiedzialna za kwestie merytoryczne, edukację i identyfikację wizualną. 

3

Kajetan Stadtmüller
Członek Zarządu

Absolwent ASP we Wrocławiu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Artysta plastyk, witrażysta. Starszy Cechu “Bractwo Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu”. Zawodowo zajmuje się głównie konserwacją i rekonstrukcją przeszkleń witrażowych w obiektach zabytkowych na terenie całej Polski oraz wzornictwem związanym ze szkłem i światłem we wnętrzach. Szczęśliwy ojciec. Od lat aktywny społecznie. W wolnych chwilach fotograf natury i obrońca drzew z certyfikatem Federacji Arborystów Polskich w zakresie specjalistycznej ochrony systemów korzeniowych. W Żywicy odpowiedzialny za interwencje w terenie i urzędach, kontakty z mediami, dokumentację fotograficzną, “załatwia sprawy”.

Członkowie

 1. Hanna Chełmońska
 2. Adam Chełmoński
 3. Ewa Czerwińska
 4. Przemysław Filar
 5. Przemysław Kruszyński
 6. Marcin Król
 7. Joanna Jaskólska
 8. Magda Maciołek
 9. Jacek Maciołek
 10. Tomasz Osiński
 11. Michał Sanecki